תודה על פנייתך,
נשוב אליך בהקדם האפשרי.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

מיסוי הייטק

הופעת האינטרנט אפשרה שיתוף והעברת מידע מכל קצוות תבל. השילוב המהיר של טכנולוגיה דיגיטלית בחיינו יצר בעצם עולם ללא גבולות. צרכנים ממדינה אחת יכולים כעת לגשת לשירותים ולמוצרים של חברה במדינה אחרת, ללא צורך בנוכחות פיזית של החברה מספקת השירות. יתר על כן, צוותי פיתוח ומחקר ממדינות שונות יכולים לשתף פעולה בפרויקטים חדשניים או לספק שירותים לצרכן ממדינה אחרת. פירוק הגבולות המסורתיים והזרמת הון לתעשיית ההייטק העולמית עוררו מתחים ותחרות בין מדינות המתמודדות על חלקן בהכנסות ממסים של הכלכלה הדיגיטלית.

בשנים האחרונות, לשני אירועים מרכזיים הייתה השפעה עמוקה על מיסוי תעשיית ההייטק: פרסום כללי ה-BEPS על ידי ארגון ה-OECD ורפורמת המס בארה"ב. כללי ה-BEPS נועדו להילחם בתכנון מס לא לגיטימי על ידי הפניית רווחים למקלטי מס והבטחת מיסוי פעילות כלכלית-דיגיטלית במקום בו נוצר או נצרך הערך. רפורמת המס בארה"ב, בינתיים, העניקה הטבות מס משמעותיות לחברות טכנולוגיה רב לאומיות, חברות בבעלות אמריקאים וחברות הפועלות בארה"ב על מנת לתמרץ את פעילותן הכלכלית לחזור לארה"ב. השינויים המפליגים במיסוי הבינלאומי ובמיסוי הכלכלה הדיגיטלית לא נעלמו מעיניהם של תעשיית ההייטק הישראלית. רשות המסים בישראל הגיבה בפרסום מספר עמדות בנושא מיסוי פעילות דיגיטלית, תוך יישור קו עם מדינות העולם.

מתוך הבנה שתעשיית ההייטק הישראלית היא הכוח המניע מאחורי כלכלת המדינה, מדינת ישראל נקטה בפעולה נחרצת למתן תמריצי מס נדיבים לחברות המקימות מרכזי פיתוח בישראל ולמשקיעים המזרימים הון למדינה. זאת על מנת להבטיח שתעשיית ההייטק הישראלית תישאר תחרותית ואטרקטיבית למשקיעים וחברות בינלאומיות, תוך מתן בטחון מס הנדרש ליחידים ולחברות בנוף דיגיטלי המשתנה במהירות. למשרדנו המומחיות והיכולת להבטיח שתמריצים אלו או הטבות המס השונות, ינוצלו במלוא הפוטנציאל שלהם.

מידע נוסף

Display text arrow icon

ESPP (Employee Stocks Purchase Plan)

Display text arrow icon

Hold Back

Display text arrow icon

Reverse Vesting

Display text arrow icon

הטבות לעובד מדעי (בשנת שבתון) – חוק לעידוד מחקר פיתוח וחדשנות

Display text arrow icon

הטבת מס בעת שינוי מבנה – פרק ה2' לפקודת מס הכנסה והתקנות מכוחו

Display text arrow icon

היבטי המס בהשקעה בחברה באמצעות הסכם SAFE

Display text arrow icon

הכרה בהוצאה לטובת מחקר מדעי – פקודת מס הכנסה

Display text arrow icon

הכרה כחברה מבצעת מו"פ עבור חברה בינלאומית – חוק עידוד השקעות הון

Display text arrow icon

הכרה כחברת ביוטכנולוגיה/ ננוטכנולוגיה/ בעלת ידע כשיר – חוק עידוד השקעות הון

Display text arrow icon

השקעה במניות כהוצאה - חוק האנג'לים

Display text arrow icon

סעיף 102 לפקודת מס הכנסה (הקצאת אופציות לעובדים) – רקע כללי

Display text arrow icon

תגמול מבוסס הון שהבשלתו תלוית ביצועים (הקצאת אופציות לעובדים) – חוזר מס הכנסה 18/2018